Hatice Çalış

warning: Creating default object from empty value in /home/temiz/domains/temizsayfa.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

İyi bir aydınlatma planı nasıl yapılır?

PİYASADA NE TÜR AYDINLATMA ELEMANLARI BULUNUYOR?

Aydınlatma elemanları tavan, duvar ve yer ürünleri olmak üzere üç kısımdır. Tavan aydınlatmasında en sık tercih edilen ürün avizedir. Bununla beraber banyoda tavan aydınlatması avize yerine plafonyer ile sağlanır. Ayaklı ürünler de diyebileceğimiz yer aydınlatmaları ise abajur, lambader, masa lambası ve şamdan olarak çeşitlenir. Duvara monte edilerek kullanılan aplik ve tablo aydınlatma aparatları da diğer elemanlardır.

NEREDE HANGİ AYDINLATMA ELEMANLARI KULLANILMALI?

Bu soruya doğru cevap verebilmek için odanın hangi amaçlar için kullanılacağının bilinmesi gerekir. Çünkü bir odayı sadece uyumak için veya hem uyumak hem çalışmak için kullanmak birbirinden farklı ışık ihtiyaçları doğurur. Aydınlatma elemanları odanın işlevlerini, genel dekorasyon stilini, vurgulanacak noktaları, ne tür bir atmosfer oluşturulmak istenildiğini analiz ettikten sonra seçilmelidir. Aplik, abajur gibi yardımcı aydınlatma elemanlarını dekoratif bir etki oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Bunun için bu ürünleri odaya uygun renkli ampullerle destekleyebilirsiniz.

İçerik yayınları