enerji kaynakları

warning: Creating default object from empty value in /home/temiz/domains/temizsayfa.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Temiz Enerji Kaynağı SU

Enerji kaynağı veya yakıt tâbiri ile, günümüzde en yaygın olarak kullanılan maden kömürü, petrol, bunlara bağımlı, hava gazı ve tabii gaz kastedilir. Halen kullanılan bir diğer kaynak ise ağaç ve bundan elde edilen odun kömürü'dür. 50 yıl varki, odun artık enerji kaynağı olarak eskisi kadar pek kullanılmıyor; yeşilliğe, ağacı süsleyen yapraklara son derecede muhtaç hale gelmemiz sebebiyle... Gerek fosil yakıtların çevreye verdiği zararlar ve sınırlı oluşu, gerekse de atom enerjisi santrallerinin ortaya koyduğu tehlikeler dikkate alınarak bütün dünyada temiz ve tehlikesiz yeni enerji kaynaklarına bir yöneliş sözkonusudur.

İleri teknolojiye sahip ülkeler, bu enerji kaynaklarının son derece tabiatı tahrip edici ve çok yakın zamanda bitip tükenecek olan nesneler olduklarını çok iyi bildiklerinden, insanlığın muazzam enerji ihtiyacına çâreyi, su'da bulmuşlardır.

Temiz Enerji Konferansı başladı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK) Başkan Yardımcısı Ali Koç, Türkiye ve ABD'nin güçlerini birleştirerek Türkiye ekonomisinin ihtiyaçlarını karşılama potansiyeline sahip olduklarını belirterek, "Yaklaşık 100 milyar dolarlık bir yatırım alanında birlikte çalışma şansları vardır" dedi.

Enerji Bakanlığı ve ABD Enerji Bakanlığının desteğiyle, DEİK Türk-Amerikan İş Konseyi, Amerikan-Türk Konseyi ve TÜBİTAK'ın işbirliğiyle düzenlenen Temiz Enerji Konferansı başladı.

İçerik yayınları