çiçek

warning: Creating default object from empty value in /home/temiz/domains/temizsayfa.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Evde kolaylıkla yetiştirilebilecek 10 çiçek

Canlı çiçekler yerine plastik parçalarının evlerimize girmesinin üzerinden çok uzun bir zaman geçmiş değil. Çiçek yetiştirme incelik ve sabır isteyen bir iştir.

Daha özeti, bir medeniyet çalışmasıdır. Bizim medeniyetimiz; "Kıyamet koptuğu anda elinizde bir fidan varsa onu dikin" diye emreder. Böylesine hassas bir anlayışın müntesipleri için, çiçek yetiştiriciliği de oldukça önemlidir. Aşağıdaki hazırladığımız liste, bir kısmı yoğun emek isteyen, bir kısmı fazla zaman ayırmadan da yetiştirebileceğiniz on bitki türünü ve bakım tekniklerini içeriyor. Hepsi evinizde ya da bahçenizde yetiştirebileceğiniz bitki türleri. Kuşlar için ev yapabilecek kadar naifleşen bir medeniyetin evlatlarının evlerini, naylon çiçekler değil, canı olan çiçekler süslemelidir.

1) Orkide

Yeri: Direkt gün ışığı altında tutulmamalı ancak aydınlık bir yer tercih edilmelidir. Havadar ve nemli bir ortamda da toprağın kurumaması sağlanmalıdır. Ayrıca ısı farklılıkları olabilecek yerlere konulmamalıdır.

İçerik yayınları