çiçek buketleri

warning: Creating default object from empty value in /home/temiz/domains/temizsayfa.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Güzel çiçek buketleri hazırlamanız için 7 ipucu

İlkbaharla birlikte tabiat gibi duygularımız da hareketlenmeye başladı. O duyguları ifade etmenin en estetik yolu ise yine doğadan geçiyor...

İnsanlar gibi her çiçek de eşsizdir – her birinin kendine has rengi, şekli ve kokusu var. New York’lu tasarımcı ve Bouquets with Personality’nin yazarı Lucinda Rooney, bu eşsiz parçaları bir buket oluşturmak için bir araya getirirkenki süreci bir organizasyon için farklı insanları bir araya getirmeye benzetiyor. Bazı çiçekler bir arada uyumludur, bazıları değil.

İşte her seferinde ideal dengeyi sağlamak için bazı fikirler:

1. Renk anahtardır. “ Eğer çiçeklerle bir duygu ifade etmeye çalışıyorsanız, renk en önemli rolü oynar, hatta çiçekler beyazken bile” diyor Rooney. Tasarımcılar ve renk uzmanları, renklerin belirli duyguları açığa çıkardığını biliyor – kırmızı heyecana teşvik ederken, sarı mutluluğa ve mavi ise huzura sebep oluyor örneğin- ve bunları ruh hallerini ayarlamak için kullanıyorlar. Başka birisi için bir buket hazırlarken, Rooney, alıcıyı mutlu edecek renkleri kullanmanızı öneriyor, mesela en sevdiği renk ve tonlarından bir buket. Ama eğer kendi eviniz için bir buket hazırlıyorsanız, ifade etmeye çalıştığınız kaliteyi yansıtacak çiçekler seçin:

İçerik yayınları