araştırma

warning: Creating default object from empty value in /home/temiz/domains/temizsayfa.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Evimizde En Çok Karşılaştığımız “Ev Kazası” Nedir?

Aygaz’ın, “Aygaz ev kazalarına karşı uyarıyor!” kampanya kapsamında yaptırdığı araştırmaya göre; “Yanma ve haşlanmalar konusunda yapılan hatalar”, ev kazalarına yol açan hatalar sıralamasında %14,10 ile ilk sırada yer aldı.

LPG sektörünün öncü kuruluşu Aygaz’ın araştırma şirketi Strateji Mori’ye yaptırdığı araştırma, kampanya kapsamında iki yıldır sürdürülen Halk Eğitim Merkezi Seminerleri’ne katılan 350 ev kadını arasında yapıldı. Araştırma sonucunda; kadınların %14,10’unun yanıklara buz konulmasından diş macunu sürülmesine, ocak üstünde kaynayan tencere ve çaydanlık bırakılmasına kadar birçok hata yaptığı belirlendi.

Öte yandan Aygaz’ın HEM Seminerleri’ne katılan ev kadınları arasında yaptırdığı araştırma sonucunda;

Mutluluğun İnsan Üzerindeki Etkileri

Mutlu bir beyin, bedende güçlü olumlu etkiler yaratıyor. Mutluluğun doruklarına tırmanan, bedenin grip aşısına tepki olarak ürettiği ortalama antikor miktarından yüzde 50 daha fazlasını üretiyor.

Wisconsin Üniversitesi´´nde psikoloji ve psikiyatri profesörü Richard Davidson meslektaşları arasında mutlulukla ilgili araştırmaların kralı olarak bilinir. Bu buluşunu gerçekleştirdiğinde, beynin ön lobdaki etkinlikleriyle, derin düşüncelere dalmanın verdiği bir tür neşelenme arasındaki bağlantıyı araştırıyordu. Bu araştırma bulgularını "Proceedings of the National Academy of Sciences" dergisinde yayımladı. Davidson´´a göre mutluluk, beyinde bile bile yaratılan fiziksel bir durumdur.

Araştırma bununla da kalmıyor: Bilim İnsanları, mutlu bir beynin taşıdığı fiziksel özellikleri kavradıkça, bunların bedenin geri kalan bölümleri üzerinde de güçlü bir etki yarattıklarının ayırdına vardılar.

İçerik yayınları